1053

WELCO 1053UW

Ekonomická řezací elektroda pro práce pod vodou do hloubky 50m.

Výhody:

  • WELCO 1053UW pracuje s teplotou 4000°C.
  • WELCO 1053UW řeže ocel, litinu, neželezné kovy.
  • WELCO 1053UW je použitelná ve všech pozicích - roztavený materiál je vyfukován plynem.
  • WELCO 1053UW dodáváme i se speciálním držákem elektrod pro svařování a řezání pod vodou WELCO 0300UW.


Použití:  svařování a řezání pod vodou, potrubí, jezy, zdymadla, česla, vodní elektrárny, mola, lodě, loděnice.

Oblast použití:  WELCO 1053UW speciální elektroda pro řezání pod vodou  je výkonný řezací nástroj pro všechny druhy kovových materiálů. Pomocí přiváděného kyslíku je vytvářen silný a stabilní elektrický oblouk s teplotou 4000°C. Kyslík je přiváděn pod tlakem ca 6 barů do držáku elektrod WELCO 0300UW. WELCO 1053UW zaručuje maximální bezpečnost svářeče - potápěče.

Doporučení pro svařování:  při svařování pod vodou je nejdůležitější zabránit úrazu svářeče - potápěče elektrickým proudem. Dokonalá gumová izolace kabelů a držáku elektrody je stejně důležitá jako dokonalý kontakt zemnící svorky.  Pamatujte : proud jde vždy cestou nejmenšího odporu. Místo svaru musí být kovově čisté bez koroze a nátěrů. Pro přípravu svaru je vhodné použít brusku na stlačený vzduch. Při pracích na lodích a zařízeních, které mají vlastní elektroinstalaci musí být tato odpojena, aby se zabránilo úrazu vlivem bludných proudů. Svářeč - potápěč musí mít "suchý" neoprenový oblek a silné gumové rukavice. Zdroj stejnosměrného svařovacího proudu musí mít napětí naprázdno max. 65 Volt a pracovní napětí max. 42 Volt. Proud při svařování pod vodou je o 20 - 40 % vyšší než při svařování na vzduchu. Při větších hloubkách a delších svařovacích kabelech je nutno použít výkonný svařovací zdroj. Doporučeno je použití vodotěsného dálkového regulátoru a spínače ovládajícího přes výkonové nízkonapěťové relé spínání svařovacího proudu.

Druh proudu:  DC -

WELCO 0300UW - speciální držák elektrod:  ideální řešení pro svařování a řezání pod vodou;  dvojitá izolace zajišťuje maximální bezpečnost;  žádné plazivé proudy, jednoduchá výměna elektrod;  vhodný pro řezací i spojovací elektrody;  velmi dobrá ergonomie usnadňuje práci pod vodou;  velmi lehký.

Podrobné informace naleznete v technickém listu k produktu.

Soubory ke stažení

Poptávkový formulář